Trasa Dworzec PKP - Auschwitz z pomocą autobusu

Jeśli planujesz zwiedzanie Oświęcimia i Muzeum Auschwitz-Birkenau, warto wiedzieć, że dobrym sposobem transportu jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Ta forma jest szybka, tania, komfortowa i ekologiczna.

Wiele linii autobusowych pozwala na dotarcie w różne miejsca, a z popularnych przystanków autobusy odjeżdżają co kilka minut. W Oświęcimiu komunikację miejską realizuje MZK Oświęcim. Przystanek z którego można komfortowo odjechać do muzeum, zaraz po podróży pociągiem, znajduje się zaraz obok dworca – jego nazwa to “Dworzec PKP”.

Najczęściej odjeżdżające w stronę muzeum autobusy mają numery 27, 28, 25. Czas odjazdu sprawdzisz w aplikacjach OnTime oraz JakDojadę. Inne dostępne linie są widoczne na ekranie. Najbliższe czasy odjazdów zobaczysz na tablicy elektronicznej.

Aby jechać autobusem, musisz kupić bilet. Możesz to zrobić w aplikacjach mobilnych mPay oraz moBILET. Inną wygodną formą jest zakup biletu w automacie na przystanku lub w pojeździe.

Do przejazdów w obrębie miasta Oświęcim potrzebujesz biletu na jedną gminę, to ten pierwszy. Wybierz bilet normalny lub ulgowy. Wybierz ilość biletów. Wybierz formę płatności – możesz zapłacić kartą lub monetami. Jeżeli wybrałeś płatność kartą, przyłóż kartę do czytnika, natomiast w przypadku płacenia monetami wrzuć je do otworu. Automat wydaje resztę. Po dokonaniu płatności automat wyda bilet oraz ewentualną resztę.

Zakupiony papierowy bilet musisz skasować zaraz po wejściu do autobusu lub po zakupie, wewnątrz pojazdu. Zrobisz to umieszczając bilet w kasowniku. Podróż zajmie mniej niż 10 minut.

W autobusach MZK są dostępne ekrany na których zobaczysz nazwy kolejnych przystanków. Pojazdy zawierają wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych – zapowiedzi głosowe, niską podłogę z opuszczaną rampą oraz specjalnie wydzielone miejsca.

Wysiądź na przystanku Szajny. Bardzo szybko dotrzesz z niego do muzeum, które znajduje się tylko kilka kroków od przystanku. Wciśnij przycisk stop, aby zasygnalizować że chcesz wysiąść.