Trasa Dworzec PKP - Centrum Oświęcimia z pomocą autobusu

Jeśli planujesz zwiedzanie Oświęcimia, warto wiedzieć, że dobrym sposobem sposobem transportu jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Ta forma jest szybka, tania, komfortowa i ekologiczna.

Najczęściej odjeżdżające w stronę centrum autobusy mają numery 3, 27, 28. Czas odjazdu sprawdzisz w aplikacjach OnTime oraz JakDojadę. Inne dostępne linie są widoczne na ekranie. Możesz również wybrać niektóre kierunki linii 1 odjeżdżającej z przystanku bliżej dworca.

Czasy odjazdu możesz sprawdzić też na rozkładach jazdy zawieszonych na przystankach oraz na tablicy elektronicznej, która znajduje się przy większości przystanków.

Aby jechać autobusem, musisz kupić bilet. Możesz to zrobić w aplikacjach mobilnych mPay oraz moBILET. Inną wygodną formą jest zakup biletu w automacie na przystanku lub w pojeździe.

Do przejazdów w obrębie miasta Oświęcim potrzebujesz biletu na jedną gminę, to ten pierwszy. Wybierz bilet normalny lub ulgowy. Wybierz ilość biletów. Wybierz formę płatności – możesz zapłacić kartą lub monetami. Jeżeli wybrałeś płatność kartą, przyłóż kartę do czytnika, natomiast w przypadku płacenia monetami wrzuć je do otworu. Automat wydaje resztę. Po dokonaniu płatności automat wyda bilet oraz ewentualną resztę.

Zakupiony papierowy bilet musisz skasować zaraz po wejściu do autobusu lub po zakupie, wewnątrz pojazdu. Zrobisz to umieszczając bilet w kasowniku. Podróż zajmie mniej niż 10 minut.

W autobusach MZK są dostępne ekrany na których zobaczysz nazwy kolejnych przystanków. Pojazdy zawierają wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych – zapowiedzi głosowe, niską podłogę z opuszczaną rampą oraz specjalnie wydzielone miejsca.

Przystanek znajdujący się najbliżej centrum to Dąbrowskiego Kościół. To pierwszy po przejechaniu przez rzekę sołę oraz po minięciu zamku. Wciśnij przycisk stop, aby zasygnalizować że chcesz wysiąść.

Gdy wysiądziesz, do Rynku Głównego, Zamku czy Centrum Żydowskiego z Cafe Bergson jest już tylko kilka kroków. Znajdziesz tu także wiele ciekawych kawiarni i restauracji.

Skip to content