Trasa Kraków - Dworzec PKP z pomocą pociągu

Jeśli planujesz zwiedzanie Oświęcimia, warto wiedzieć, że dobrym sposobem dotarcia z Krakowa na miejsce jest pociąg. Ta forma jest szybka, tania, komfortowa i ekologiczna. Niedaleko rynku w Krakowie znajduje się dworzec PKP, skąd odjeżdżają pociągi.

Pójdź historyczną ulicą Floriańską, następnie przez Planty i przejście podziemne. To niecałe 10 minut spacerem od Rynku Głównego. Dworzec jest połączony z Galerią Krakowską, znajduje się na jej dole.

Aby sprawdzić rozkład jazdy, można skorzystać z tablicy na dworcu, z aplikacji na telefonie lub strony internetowej Kolei Małopolskich.

Bilet najlepiej kupić przed rozpoczęciem przejazdu. Możesz to zrobić na stronie internetowej kolei małopolskich oraz w aplikacjach mobilnych takich jak np. IMKA, Bilcom, Epodróżnik, mPay i Koleo. Inną wygodną formą jest zakup biletu w automacie lub kasach na dworcu.

Teraz pozostaje tylko dostać się na peron. Sprawdź na tablicy rozkładu jazdy, na którym peronie znajduje się twój pociąg i kieruj się zgodnie z drogowskazami. Pamiętaj, że niektóre pociągi mogą odjeżdżać z różnych peronów w zależności od trasy, więc warto upewnić się, że jesteś na odpowiednim.

Podróż zajmie około godzinę, a w pociągu znajdziesz wiele udogodnień. Przebieg trasy jest widoczny na ekranach, możesz połączyć się z Wi-Fi, naładować telefon podłączając go do gniazdka elektrycznego znajdującego się pod fotelem lub skorzystać z dostępnej toalety.

Gdy wysiądziesz, będziesz na dworcu w Oświęcimiu. Teraz możesz udać się w dalszą podróż w głąb miasta. Przy dworcu znajdują się przystanki autobusów miejskich, o których dowiesz się więcej w naszych filmach poświęconych podróży po Oświęcimiu. Inną opcją są też taksówki lub po prostu spacer.